Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

BIG CITY LIFE

Projekt:  NAJ DESIGN

Big City Life to projekt, który jest ucieleśnieniem wartości konkursu Brandstorm. Są to minimalistyczne, eleganckie formy powstałe z innowacyjnego użycia odpadów poprodukcyjnych i materiałów naturalnych.

Łącząca nowoczesny design z tradycyjnym rękodziełem kompozycja 9 statuetek ukazuje panoramę Paryża, będącego kolebką firmy L’Oréal oraz konkursu Brandstorm. Wyzwanie 28. edycji poruszało wyjątkowo ważną kwestię – ważną nie tylko dla konsumentów, ale i dla firm – przyszłość przemysłu kosmetycznego bez plastiku. Projektując statuetki, NAJ DESIGN skupiło się na już istniejącym plastiku, będącym odpadami fabrycznymi produkcji L’Oréal Warsaw Plant. Dzięki przemyślanej koncepcji śmieci stały się czymś unikatowym, a recykling kreowaniem luksusu.
Idea ucieleśnienia pejzażu Paryża w postaci statuetek powstała gdy światowe finały konkursu ze stolicy Francji zostały przeniesione w rzeczywistość wirtualną. Zwycięzcy otrzymali unikatowe trofea, które dały im to, czego nie mogli doświadczyć przez pandemię koronawirusa – fragment Paryża, wykadrowany niczym fotografia. Stopniowanie napięcia i skali kompozycji akcentuje pracę pojedynczego uczestnika, będącego częścią jednego ze zwycięskich zespołów, które łącznie tworzą całość – różnorodną grupę innowatorów, poszukujących rozwiązań dla lepszej przyszłości.

Stoliki Pawlak&Stawarski

Najnowsze stoliki Boomplastic duetu Pawlak&Stawarski zostały pokazane po raz pierwszy pokazane szerszej publiczności na wystawie SPOTKANIA na Łódź Design Festival. Są wykonane w 100% z plastiku z recyklingu, z naszych płyt STANDARD.

Więcej

Drzwi MARE

Drzwi do naszej siedziby zdobi płyta MARE-wykonana z sieci widmo wyłowionych z Morza Bałtyckiego dzięki współpracy z Fundacją MARE

Więcej

Poznań Science Slam 2024

Poznański Science Slam 2024 to spotkanie naukowe licealistów z całej Polski, które ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie naukami ścisłymi wśród pasjonatów oraz stworzyć platformę dla młodych badaczy, dając im możliwość prezentacji swoich badań, analiz i innowacji.

Więcej