O nas

boomplastic

to zespół kreatywnych osób, które poświęcają swój czas rozwiązywaniu problemu zanieczyszczenia świata plastikiem.

Łączymy kompetencje z obszaru wzornictwa przemysłowego, technologii przemysłowych oraz recyklingu, aby wspierać właściwą gospodarkę plastikiem.

Kobieta i mężczyzna stoją na tle regału z plastikowymi pojemnikami. Trzymają dwa metrowe odcinki plastikowych walców. Są oparci o maszynę do mielenia plastiku.

tematem kreatywnego wykorzystywania materiałów z recyklingu zajmujemy się od 2014 roku.

Jak realnie rodzić sobie z zanieczyszczeniem środowiska tworzywami sztucznymi? To jedno z głównych pytań współczesnego świata i każdy z nas jest w jakiś sposób odpowiada na nie swoimi codziennymi wyborami. 

Historia Boomplastic zaczęła się trochę przypadkowo, ale ziarno padło w bardzo dobre i wyjątkowe miejsce. Trafiliśmy na społeczność Precious Plastic, którą zapoczątkował Dave Hakkens. Dave posiadał ideę, aby pomagać ludziom na całym świecie budować lokalne warsztaty przetwarzające plastik.

Z racji ponad 20 letniego doświadczenia, w projektowaniu i wykonawstwie nowych technologii dla przemysłu, podjęliśmy temat. Pomogliśmy przy projektowaniu niewielkich maszyn umożliwiających efektywny recykling plastiku w małej skali. 

I tak już zostało. Do dziś wykonaliśmy kilka różnych wersji młynków, wtryskiwaczy, czy układów pras pozwalających wykonywać wartościowe produkty z odpadów plastikowych. 

Misja

nie ustawać w poszukiwaniu optymalnej drogi plastiku w układzie gospodarki cyrkularnej

wizja

świat, w którym plastik nie jest postrzegany jako jednorazowy śmieć a jako pełnoprawny surowiec

wartości