O nas

boomplastic

to zespół kreatywnych osób. które poświęcają swój czas rozwiązywaniu problemu zanieczyszczenia świata plastikiem.

Łączymy kompetencje z obszaru wzornictwa przemysłowego, technologii przemysłowych oraz recyklingu, aby wspierać właściwą gospodarkę plastikiem.

tematem kreatywnego recyklingu zajmujemy się od 2014

To że plastik jest „problemem” wie praktycznie każdy… jak realnie rodzić sobie z zanieczyszczeniem środowiska tworzywami sztucznymi, to jedno z głównych wyzwań i czy chcemy tego czy nie, każdy musi się zaangażować. Wykorzystywać plastik racjonalnie, a po zużyciu  poddać recyklingowi.

Nasza historia zaczęła się trochę przypadkowo, ale ziarno padło w bardzo dobre i wyjątkowe miejsce. Zupełnie przypadkowo trafiliśmy na społeczność Precious Plastic, którą zapoczątkował Dave Hakkens… to był zupełny początek. Dave posiadał ideę, aby pomagać ludziom na całym świecie budować lokalne warsztaty przetwarzające plastik.

Z racji ponad 20 letniego doświadczenia, w projektowaniu i wykonawstwie nowych technologii dla przemysłu, podjęliśmy temat. Pomogliśmy trochę przy projektowaniu niewielkich maszyn umożliwiających efektywny recykling plastiku w niewielkiej skali. 

I tak już zostało. Do dziś wykonaliśmy kilka różnych wersji młynków, wtryskiwaczy, czy układów pras pozwalających wykonywać wartościowe przedmioty z odpadów plastikowych.

Dziś poświęcamy cyklicznie uwagę, czas i pieniądze tematowi recyklingu. Możemy, chcemy i po prostu musimy pomóc w rozwiązaniu „plastikowego” problemu.

Zespół Boomplastic

Misja

nie ustawać w poszukiwaniu optymalnej drogi plastiku w układzie gospodarki cyrkularnej

wizja

było by pięknie, gdyby śmieci z plastiku były szansą na lepszą przyszłość.. ehh

wartości

Przewiń do góry