Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

BALTICA by Orska

Projekt:  ORSKA

Materiał: Boomplastic, Fundacja MARE

Bezużyteczne sieci rybackie, wyłowione z bałtyckiego dna w ramach akcji „Czysty Bałtyk” zamieniono w wyjątkowy kamień. Nie tylko stanowi on kolorystyczną przeciwwagę dla bursztynu, ale przede wszystkim łączy to, co stworzyła natura z tym, co wykreował człowiek.

W artystycznej biżuterii projektantka zderzyła ze sobą organiczny materiał oraz tworzywo, które powstało z morskich odpadów. W nowoczesnych formach zamknęła stworzony przez naturę bursztyn i syntetyczny kamień, wykonany przez człowieka. Surowiec, który uformował się około 45 – 60 milionów lat temu i ten, którego wyprodukowanie zajęło jedynie chwilę, a który rozkładać się będzie całe wieki.

Panele dekoracyjne

Na ścianach siedziby iPS Team zawisły panele wykonane z nakrętek i regranulatów oraz z … sieci rybackich wyłowionych z Morza Bałtyckiego!

Więcej

Ale Kino! 2023 Festiwal

Stworzyliśmy kolekcję statuetek dla Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza Ale Kino! 2023. Płyta KONFETTI idealnie wpasowała się kolorowy motyw przewodni wydarzenia.

Więcej

Giga lampa

Wielkoformatowa instalacja z wszystkimi możliwymi kolorystycznymi wariacjami materiałów z recyklingu. Taki jakby największy próbnik świata.

Więcej