Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

BALTICA by Orska

Projekt:  ORSKA

Materiał: Boomplastic, Fundacja MARE

Bezużyteczne sieci rybackie, wyłowione z bałtyckiego dna w ramach akcji „Czysty Bałtyk” zamieniono w wyjątkowy kamień. Nie tylko stanowi on kolorystyczną przeciwwagę dla bursztynu, ale przede wszystkim łączy to, co stworzyła natura z tym, co wykreował człowiek.

W artystycznej biżuterii projektantka zderzyła ze sobą organiczny materiał oraz tworzywo, które powstało z morskich odpadów. W nowoczesnych formach zamknęła stworzony przez naturę bursztyn i syntetyczny kamień, wykonany przez człowieka. Surowiec, który uformował się około 45 – 60 milionów lat temu i ten, którego wyprodukowanie zajęło jedynie chwilę, a który rozkładać się będzie całe wieki.

Stoliki Pawlak&Stawarski

Najnowsze stoliki Boomplastic duetu Pawlak&Stawarski zostały pokazane po raz pierwszy pokazane szerszej publiczności na wystawie SPOTKANIA na Łódź Design Festival. Są wykonane w 100% z plastiku z recyklingu, z naszych płyt STANDARD.

Więcej

Drzwi MARE

Drzwi do naszej siedziby zdobi płyta MARE-wykonana z sieci widmo wyłowionych z Morza Bałtyckiego dzięki współpracy z Fundacją MARE

Więcej

Poznań Science Slam 2024

Poznański Science Slam 2024 to spotkanie naukowe licealistów z całej Polski, które ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie naukami ścisłymi wśród pasjonatów oraz stworzyć platformę dla młodych badaczy, dając im możliwość prezentacji swoich badań, analiz i innowacji.

Więcej