Boomplastic to płyty i produkty wykonane  w 100% z recyklingu 

BALTICA by Orska

Projekt:  ORSKA

Wyjątkowy projekt, wyjątkowa inspiracja, wyjątkowy materiał. Staraliśmy się stworzyć kamień, czy inaczej przyśpieszyć jego powstanie, zupełnie na nowo i od początku… Czy kamień może być z recyklingu plastiku?

Okazuje się, że może… przynajmniej częściowo. Wspólnie i dzięki inspiracji Anny Orskiej podjęliśmy próbę wytworzenia nowego materiału, połączyliśmy plastik z recyklingu z opiłkami mosiądzu. Oba materiały stanowiły odpad, cykl użytkowy został zamknięty. Przetworzenie i połączenie obu materiałów pozwoliło osiągnąć trwały kompozyt o bardzo wysokich walorach estetycznych. Celem było aby tak uformowany kamień mógł pozostać piękny w swojej formie przez setki lat. 

„W procesie twórczym jednym z najważniejszych etapów jest odpowiedni dobór materiału i technologii. Stając przed dylematem, czy potrzebny surowiec powinniśmy wydobyć, wytworzyć, czy też wykorzystać to co mamy dostępne, decyzja pozornie wydaje się oczywista. Ale oczywistą nie jest. Anna Orska, znana z zamiłowania do eksperymentów i sięgania po niestandardowe w jubilerstwie komponenty, postanowiła zająć stanowisko w dyskusji toczącej się wokół jednego z najważniejszych problemów naszych czasów – nadprodukcji plastiku.” – Anna Orska o swojej kolekcji

Giga lampa

Wielkoformatowa instalacja z wszystkimi możliwymi kolorystycznymi wariacjami materiałów z recyklingu. Taki jakby największy próbnik świata.

Więcej

RECYmedale

Stworzyliśmy już kilka modeli medali dla różnych konkursów i zawodów.

Więcej

Restauracja MUZEALNA

Płyty MARE oraz Biały Leniwiec można zobaczyć w restauracji MUZEALNA w Warszawie. Wnętrze projektu Łoskiewicz Studio.

Więcej