Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

Testy materiałowe

Eksperymentowanie z różnymi recyklatami to nasze hobby. Rezultat bywa zaskakujący, nad efektem nie do końca da się zapanować, mimo tego, że bawimy się w kreatywne przetwarzanie plastiku już od 2014 roku! Nasza praca na pewno do nudnych nie należy.

Każde nowe zlecenie, w każdym nowym projekcie sprawdzamy materiały, które mamy przetworzyć. Bywa bardzo nieprzewidywalnie, dlatego tak ważne jest aby przeprowadzić testy. To, co niby wydaje się być czystym odpadem polipropylenowym, może mieć różne domieszki, które np. nie będą się topić tak samo jak reszta materiału. Albo właśnie przetopią się zbyt szybko i zaczną palić!

Łódź Design Festival 2024

Łódź Design Festival obfituje w produkty wykorzystujące nasze płyty. Gniazdka i włączniki Switch Concept otrzymły nawet nagrodę specjalną Elle Decoration. Natomiast stoliki zaprojektowane przez duet Pawlak&Stawarski zostały zaprezentowane na wystawie SPOTKANIA, której tematem jest 10-lecie twórczości pracy studia.

Więcej

Piórniki PILLS

Piórniki PILLS bezpiecznie przeniosą najpotrzebniejsze i najbardziej ulubione przedmioty. Przekładana gumka zabezpiecza piórnik przed niespodziewanym otwarciem.

Więcej

Drzwi MARE

Drzwi do naszej siedziby zdobi płyta MARE-wykonana z sieci widmo wyłowionych z Morza Bałtyckiego dzięki współpracy z Fundacją MARE

Więcej