Boomplastic to płyty i produkty wykonane  w 100% z recyklingu 

MASURIA

Projekt:  NAJ DESIGN X BOOMPLASTIC

Masuria jest minimalistyczną ławką do przestrzeni publicznych, wykonaną z nietypowego odpadu-sznurków polipropylenowych zanieczyszczoncyh odpadami organicznymi z trzciny.

Koncept narodził się z potrzeby wykorzystania odpadu ze sznurków polipropylenowych, które używane są przez rodzinną firmę produkującą maty z trzciny (Phragmates australis). Masuria rozwiązuje problem odpadów poprodukcyjnych, które przestały być przyjmowane do recyklingu ze względu na wplątane w nie fragmenty organiczne. Używając ich do produkcji plastikowych płyt, tworzymy nową wartość, zmieniając lokalne postrzeganie odpadów: z zanieczyszczających środowisko śmieci w użyteczny zasób. Drugie życie, które dajemy plastikowi, może prowadzić do kolejnego, ponieważ wszystkie elementy projektu nadają się do powtórnego przetworzenia.
Ławka Masuria z odpadów plastikowych zebranych w Naturalex na Mazurach została stworzona przez Dorotę Balewicz i Martę Orszt we współpracy z Adamem Krzemińskim z Boomplastic.

Projekt został zaprezentowany oraz otrzymał wyróżnienie na wystawie finalistów konkursu Guiltless Plastic Rossany Orlandi 2021 w Mediolanie oraz w Doha, Katar.

Giga lampa

Wielkoformatowa instalacja z wszystkimi możliwymi kolorystycznymi wariacjami materiałów z recyklingu. Taki jakby największy próbnik świata.

Więcej

RECYmedale

Stworzyliśmy już kilka modeli medali dla różnych konkursów i zawodów.

Więcej

Restauracja MUZEALNA

Płyty MARE oraz Biały Leniwiec można zobaczyć w restauracji MUZEALNA w Warszawie. Wnętrze projektu Łoskiewicz Studio.

Więcej