Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

MASURIA

Projekt:  NAJ DESIGN X BOOMPLASTIC

Masuria jest minimalistyczną ławką do przestrzeni publicznych, wykonaną z nietypowego odpadu-sznurków polipropylenowych zanieczyszczoncyh odpadami organicznymi z trzciny.

Koncept narodził się z potrzeby wykorzystania odpadu ze sznurków polipropylenowych, które używane są przez rodzinną firmę produkującą maty z trzciny (Phragmates australis). Masuria rozwiązuje problem odpadów poprodukcyjnych, które przestały być przyjmowane do recyklingu ze względu na wplątane w nie fragmenty organiczne. Używając ich do produkcji plastikowych płyt, tworzymy nową wartość, zmieniając lokalne postrzeganie odpadów: z zanieczyszczających środowisko śmieci w użyteczny zasób. Drugie życie, które dajemy plastikowi, może prowadzić do kolejnego, ponieważ wszystkie elementy projektu nadają się do powtórnego przetworzenia.
Ławka Masuria z odpadów plastikowych zebranych w Naturalex na Mazurach została stworzona przez Dorotę Balewicz i Martę Orszt we współpracy z Adamem Krzemińskim z Boomplastic.

Projekt został zaprezentowany oraz otrzymał wyróżnienie na wystawie finalistów konkursu Guiltless Plastic Rossany Orlandi 2021 w Mediolanie oraz w Doha, Katar.

Stoliki Pawlak&Stawarski

Najnowsze stoliki Boomplastic duetu Pawlak&Stawarski zostały pokazane po raz pierwszy pokazane szerszej publiczności na wystawie SPOTKANIA na Łódź Design Festival. Są wykonane w 100% z plastiku z recyklingu, z naszych płyt STANDARD.

Więcej

Drzwi MARE

Drzwi do naszej siedziby zdobi płyta MARE-wykonana z sieci widmo wyłowionych z Morza Bałtyckiego dzięki współpracy z Fundacją MARE

Więcej

Poznań Science Slam 2024

Poznański Science Slam 2024 to spotkanie naukowe licealistów z całej Polski, które ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie naukami ścisłymi wśród pasjonatów oraz stworzyć platformę dla młodych badaczy, dając im możliwość prezentacji swoich badań, analiz i innowacji.

Więcej