Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

MASURIA

Projekt:  NAJ DESIGN X BOOMPLASTIC

Masuria jest minimalistyczną ławką do przestrzeni publicznych, wykonaną z nietypowego odpadu-sznurków polipropylenowych zanieczyszczoncyh odpadami organicznymi z trzciny.

Koncept narodził się z potrzeby wykorzystania odpadu ze sznurków polipropylenowych, które używane są przez rodzinną firmę produkującą maty z trzciny (Phragmates australis). Masuria rozwiązuje problem odpadów poprodukcyjnych, które przestały być przyjmowane do recyklingu ze względu na wplątane w nie fragmenty organiczne. Używając ich do produkcji plastikowych płyt, tworzymy nową wartość, zmieniając lokalne postrzeganie odpadów: z zanieczyszczających środowisko śmieci w użyteczny zasób. Drugie życie, które dajemy plastikowi, może prowadzić do kolejnego, ponieważ wszystkie elementy projektu nadają się do powtórnego przetworzenia.
Ławka Masuria z odpadów plastikowych zebranych w Naturalex na Mazurach została stworzona przez Dorotę Balewicz i Martę Orszt we współpracy z Adamem Krzemińskim z Boomplastic.

Projekt został zaprezentowany oraz otrzymał wyróżnienie na wystawie finalistów konkursu Guiltless Plastic Rossany Orlandi 2021 w Mediolanie oraz w Doha, Katar.

Panele dekoracyjne

Na ścianach siedziby iPS Team zawisły panele wykonane z nakrętek i regranulatów oraz z … sieci rybackich wyłowionych z Morza Bałtyckiego!

Więcej

Ale Kino! 2023 Festiwal

Stworzyliśmy kolekcję statuetek dla Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza Ale Kino! 2023. Płyta KONFETTI idealnie wpasowała się kolorowy motyw przewodni wydarzenia.

Więcej

Giga lampa

Wielkoformatowa instalacja z wszystkimi możliwymi kolorystycznymi wariacjami materiałów z recyklingu. Taki jakby największy próbnik świata.

Więcej