Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

Continuum

Seria Continuum jako zestaw obiektów o nietuzinkowym, ekskluzywnym wyglądzie intryguje wyborem materiału. Cyryl Zakrzewski wykorzystał recyklat z plastikowych śmieci. W ten sposób zadane jest pytanie: czym jest nowoczesny luksus?

Obiekty „Noise” i „Nexus” w swoim materiale zatrzymują szybko rotujące tworzywo, które jest powszechnie używane w produktach jednorazowych. Właściwości tworzyw sztucznych, nawet tych z recyklingu,  są niezmienne przez przynajmniej 300 lat. Dlaczego więc tak wartościowy materiał jest kojarzony tylko z czymś odpadowym i nienaturalnym? Cyryl, dzięki wykorzystaniu możliwości technologii projektowania parametrycznego, z tworzywowej płyty tworzy bioniczne kształty, które każdemu kojarzą się tylko ze światem kamienia bądź drewna. Płyty Boomplastic, opracowane indywidualnie pod projekt, pokazują jak fascynującym materiałem może być plastik.

Luksusowa kolekcja mebli projektu Cyryla Zakrzewskiego pojawiła się na wystawie Salone Satelite 2022 w Mediolanie.

Panele dekoracyjne

Na ścianach siedziby iPS Team zawisły panele wykonane z nakrętek i regranulatów oraz z … sieci rybackich wyłowionych z Morza Bałtyckiego!

Więcej

Ale Kino! 2023 Festiwal

Stworzyliśmy kolekcję statuetek dla Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza Ale Kino! 2023. Płyta KONFETTI idealnie wpasowała się kolorowy motyw przewodni wydarzenia.

Więcej

Giga lampa

Wielkoformatowa instalacja z wszystkimi możliwymi kolorystycznymi wariacjami materiałów z recyklingu. Taki jakby największy próbnik świata.

Więcej