Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

Continuum

Seria Continuum jako zestaw obiektów o nietuzinkowym, ekskluzywnym wyglądzie intryguje wyborem materiału. Cyryl Zakrzewski wykorzystał recyklat z plastikowych śmieci. W ten sposób zadane jest pytanie: czym jest nowoczesny luksus?

Obiekty „Noise” i „Nexus” w swoim materiale zatrzymują szybko rotujące tworzywo, które jest powszechnie używane w produktach jednorazowych. Właściwości tworzyw sztucznych, nawet tych z recyklingu,  są niezmienne przez przynajmniej 300 lat. Dlaczego więc tak wartościowy materiał jest kojarzony tylko z czymś odpadowym i nienaturalnym? Cyryl, dzięki wykorzystaniu możliwości technologii projektowania parametrycznego, z tworzywowej płyty tworzy bioniczne kształty, które każdemu kojarzą się tylko ze światem kamienia bądź drewna. Płyty Boomplastic, opracowane indywidualnie pod projekt, pokazują jak fascynującym materiałem może być plastik.

Luksusowa kolekcja mebli projektu Cyryla Zakrzewskiego pojawiła się na wystawie Salone Satelite 2022 w Mediolanie.

Drzwi MARE

Drzwi do naszej siedziby zdobi płyta MARE-wykonana z sieci widmo wyłowionych z Morza Bałtyckiego dzięki współpracy z Fundacją MARE

Więcej

Poznań Science Slam 2024

Poznański Science Slam 2024 to spotkanie naukowe licealistów z całej Polski, które ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie naukami ścisłymi wśród pasjonatów oraz stworzyć platformę dla młodych badaczy, dając im możliwość prezentacji swoich badań, analiz i innowacji.

Więcej

Stół w Diuna Office

Niezwykłe wnętrze w Diuna Office zostało zaprojektowane przez Łoskiewicz Studio. Wnętrze jest estetycznie niezwykłe, ale też zaprojektowane zgodnie z założeniami ESG. Znajduje się tam również stół wykonany z płyt Boomplastic. Oczywiście w 100% z plastiku z recyklingu!

Więcej