Big City Life - statuetki dla Loreal Brandstorm 2020

Boomplastic x Najlepiej: statuetki wykonane z opakowań plastikowych firmy L'Oréal

Big City Life to projekt, który jest ucieleśnieniem wartości konkursu Brandstorm. Są to minimalistyczne, eleganckie formy powstałe z innowacyjnego użycia odpadów poprodukcyjnych i materiałów naturalnych. Łącząca nowoczesny design z tradycyjnym rękodziełem kompozycja 9 statuetek ukazuje panoramę Paryża, będącego kolebką firmy L’Oréal oraz konkursu Brandstorm.

Projekt Najlepiej: Marta Orszt, Kamila Smutek, Dorota Balewicz

Od ponad 20 lat tysiące młodych innowatorów z całego świata próbują swych sił w konkursie L’Oréal Brandstorm. Wyzwanie 28. edycji poruszało wyjątkowo ważną kwestię – ważną nie tylko dla konsumentów, ale i dla firm – przyszłość przemysłu kosmetycznego bez plastiku. My za to projektując statuetki skupiłyśmy się na już istniejącym plastiku, będącym odpadami fabrycznymi produkcji L’Oréal Warsaw Plant. Dzięki przemyślanej koncepcji śmieci stały się czymś unikatowym, a recykling kreowaniem luksusu.

Idea ucieleśnienia pejzażu Paryża w postaci statuetek powstała gdy światowe finały konkursu ze stolicy Francji zostały przeniesione w rzeczywistość wirtualną. Zwycięzcy otrzymali unikatowe trofea, które dały im to, czego nie mogli doświadczyć przez pandemię koronawirusa – fragment Paryża, wykadrowany niczym fotografia. Stopniowanie napięcia i skali kompozycji akcentuje pracę pojedynczego uczestnika, będącego częścią jednego ze zwycięskich zespołów, które łącznie tworzą całość – różnorodną grupę innowatorów, poszukujących rozwiązań dla lepszej przyszłości.

Statuetki są ucieleśnieniem wartości firmy, chęci łączenia idei designu zrównoważonego z innowacyjnymi technologiami, dążenia do tworzenia przyjaznego środowisku przemysłu kosmetycznego. Zaprojektowane formy udowadniają, że recykling może być sztuką, a rękodzieło iść w parze z elementami industrialnymi. Każda płyta plastiku została skomponowana niczym abstrakcyjny obraz, różnokolorowe fragmenty rozdrobnionego plastiku tworzą pattern będący wynikiem decyzji projektowych, własnoręcznej pracy projektanta oraz sztuki przypadku. 

Równowaga i elegancja statuetek bazuje na zachowaniu balansu między materiałem powstałym z rąk człowieka – plastikiem, a materiałem pochodzącym z łona natury – drewnem.

Do stworzenia statuetek zostali zaangażowani lokalni rzemieślnicy z rejonu Poznania. Dla nas projektowanie nie kończy się na stworzeniu koncepcji – jest wspólną drogą, którą przechodzimy razem z artystami w swoim fachu, którzy dbają o najmniejsze detale wykonania. Dzięki współpracy z Boomplastic powstały unikatowe płyty z recyklatu, z których każda była niepowtarzalną bazą dla form paryskich budynków. 

Big City Life jest kompleksowym projektem rozpoczynającym się od opracowania sposobu przekazania wartości firmy i idei projektu oraz kształtowania wrażeń zwycięzców, poprzez design statuetek i opakowań, wykonanie elementów, aż po stworzenie materiałów promocyjnych i medialnych. Nasz projekt redefiniuje trofeum, które jako piękna i unikatowa forma niesie w sobie to, co ważne dla zwycięzców i L’Oréal – dbałość o lepsze jutro.