projekty

Kolekcja BALTICA, biżuteria ORSKA

W kolekcji biżuterii Anna Orska połączyła dwa skrajnie różne materiały: naturalny bursztyn oraz stworzony z odpadów plastikowych kamień. Bursztyn, który uformował się około 45-60 milionów lat temu kontra plastik. Tworzywo, które na ziemi jest od niedawna a rozkładać się będzie całe wieki.

Seria CONTINUUM Cyryla Zakrzewskiego

Luksusowe meble projektu Cyryla Zakrzewskiego pokazane na Salone Satelite 2022 w Mediolanie. Obiekty zostały wykonane z plastiku z recyklingu. Personalizowane wzory płyt zostały wytworzone specjalnie pod tę serię. Plastikowe śmieci jeszcze nigdy nie wyglądały tak ekskluzywnie.

Ławka MASURIA stworzona ze sznurków polipropylenowych

Sznurki polipropylenowe są szeroko stosowane w różnych dziedzinach agrobiznesu. Obecnie są one niemożliwe do oddania do recyklingu ze względu na organiczne wtrącenia. Tak więc zalegają w gospodarstwach lub, co gorsza, w lesie lub na polach… 

SILESIA to nasza propozycja na rozwiązanie jednego z podstawowych problemów współczesnego świata, jakim są odpady z tworzyw sztucznych.

Z uwagi na zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego województwo śląskie należy do regionów o największej w Polsce emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych z zakładów szczególnie uciążliwych. Silesia, kolekcja przedmiotów na stół, inspirowana jest industrialną architekturą tego regionu. Symbolicznie przedstawia przesłanie nieuniknionej szkody dla przyrody jaką czyni człowiek, by żyć w luksusie i komforcie.

CIRCULA - ławka z recyklingu

projekt ławki Tomek Rygalik, projekt i wykonanie materiału Boomplastic, wykonanie ławki nowymodel.org .

Ławka z recyklingu, a dokładniej wykonana z plastiku w 100% pochodzącym z recyklingu, tak, to możliwe… Projekt inny, wielowymiarowy i niestandardowy pod każdym względem.

Big City Life - statuetki dla Loreal Brandstorm 2020

współpraca z zespołem Najlepiej – Marta Orszt, Kamila Smutek, Dorota Balewicz. Big City Life jest ucieleśnieniem wartości konkursu Brandstorm 2020: minimalistyczne, eleganckie formy powstały z innowacyjnego użycia odpadów poprodukcyjnych i materiałów naturalnych. 

Projekt łączy nowoczesny design z tradycyjnym rękodziełem oraz wzornictwem materiału opartym recykling plastiku. 

Kompozycja 9 statuetek ukazuje panoramę Paryża, będącego kolebką firmy L’Oréal oraz konkursu Brandstorm.

New Stone. Made by Homo Sapiens

W procesie twórczym jednym z najważniejszych etapów jest odpowiedni dobór materiału i technologii. Stając przed dylematem, czy potrzebny surowiec powinniśmy wydobyć, wytworzyć, czy też wykorzystać to co mamy dostępne, decyzja pozornie wydaje się oczywista.

Projektantka sięgnęła po poprzemysłowy plastik i wraz z Weroniką Banaś – specjalistką od niestandardowych innowacyjnych materiałów, oraz zespołem Boomplastic
poddała go eksperymentalnej obróbce. Artystyczna, jubilerska interpretacja plastiku z recyklingu utworzyła kolekcję New Stone, której sercem jest syntetyczny kamień.

Toten Totem - projekt Anna Jurgielewicz, Agnieszka Cieszanowaska

Miliardy plastikowych butelek i kartonów po napojach są sprzedawane i otwierane każdego dnia. Podczas gdy butelki są głównie wykonane z plastiku PET, a kartony po napojach są mieszanką plastiku, metalu i papieru, większość nakrętek jest wykonana z HDPE, naprawdę mocnego, lekkiego i wodoodpornego polimeru. 

Użyliśmy tego HDPE do wykonania trzech elementów, które pozwoliły stworzyć niepowtarzalne i różnorodne funkcjonalne przedmioty oraz pokazać, że odpady z tworzyw sztucznych mają ogromną wartość.