Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

NEW STONE by Orska

Projekt:  ORSKA

Wyjątkowy projekt, wyjątkowa inspiracja, wyjątkowy materiał. Staraliśmy się stworzyć kamień, czy inaczej przyśpieszyć jego powstanie, zupełnie na nowo i od początku… Czy kamień może być z recyklingu plastiku?

Okazuje się, że może… przynajmniej częściowo. Wspólnie i dzięki inspiracji Anny Orskiej podjęliśmy próbę wytworzenia nowego materiału, połączyliśmy plastik z recyklingu z opiłkami mosiądzu. Oba materiały stanowiły odpad, cykl użytkowy został zamknięty. Przetworzenie i połączenie obu materiałów pozwoliło osiągnąć trwały kompozyt o bardzo wysokich walorach estetycznych. Celem było aby tak uformowany kamień mógł pozostać piękny w swojej formie przez setki lat. 

„W procesie twórczym jednym z najważniejszych etapów jest odpowiedni dobór materiału i technologii. Stając przed dylematem, czy potrzebny surowiec powinniśmy wydobyć, wytworzyć, czy też wykorzystać to co mamy dostępne, decyzja pozornie wydaje się oczywista. Ale oczywistą nie jest. Anna Orska, znana z zamiłowania do eksperymentów i sięgania po niestandardowe w jubilerstwie komponenty, postanowiła zająć stanowisko w dyskusji toczącej się wokół jednego z najważniejszych problemów naszych czasów – nadprodukcji plastiku.” – Anna Orska o swojej kolekcji

Panele dekoracyjne

Na ścianach siedziby iPS Team zawisły panele wykonane z nakrętek i regranulatów oraz z … sieci rybackich wyłowionych z Morza Bałtyckiego!

Więcej

Ale Kino! 2023 Festiwal

Stworzyliśmy kolekcję statuetek dla Międzynarodowego Festiwalu Młodego Widza Ale Kino! 2023. Płyta KONFETTI idealnie wpasowała się kolorowy motyw przewodni wydarzenia.

Więcej

Giga lampa

Wielkoformatowa instalacja z wszystkimi możliwymi kolorystycznymi wariacjami materiałów z recyklingu. Taki jakby największy próbnik świata.

Więcej