Boomplastic: Płyty i produkty wykonane w 100% z recyklingu /// Sheets and products made of 100% recycled material

NEW STONE by Orska

Projekt:  ORSKA

Wyjątkowy projekt, wyjątkowa inspiracja, wyjątkowy materiał. Staraliśmy się stworzyć kamień, czy inaczej przyśpieszyć jego powstanie, zupełnie na nowo i od początku… Czy kamień może być z recyklingu plastiku?

Okazuje się, że może… przynajmniej częściowo. Wspólnie i dzięki inspiracji Anny Orskiej podjęliśmy próbę wytworzenia nowego materiału, połączyliśmy plastik z recyklingu z opiłkami mosiądzu. Oba materiały stanowiły odpad, cykl użytkowy został zamknięty. Przetworzenie i połączenie obu materiałów pozwoliło osiągnąć trwały kompozyt o bardzo wysokich walorach estetycznych. Celem było aby tak uformowany kamień mógł pozostać piękny w swojej formie przez setki lat. 

„W procesie twórczym jednym z najważniejszych etapów jest odpowiedni dobór materiału i technologii. Stając przed dylematem, czy potrzebny surowiec powinniśmy wydobyć, wytworzyć, czy też wykorzystać to co mamy dostępne, decyzja pozornie wydaje się oczywista. Ale oczywistą nie jest. Anna Orska, znana z zamiłowania do eksperymentów i sięgania po niestandardowe w jubilerstwie komponenty, postanowiła zająć stanowisko w dyskusji toczącej się wokół jednego z najważniejszych problemów naszych czasów – nadprodukcji plastiku.” – Anna Orska o swojej kolekcji

Drzwi MARE

Drzwi do naszej siedziby zdobi płyta MARE-wykonana z sieci widmo wyłowionych z Morza Bałtyckiego dzięki współpracy z Fundacją MARE

Więcej

Poznań Science Slam 2024

Poznański Science Slam 2024 to spotkanie naukowe licealistów z całej Polski, które ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie naukami ścisłymi wśród pasjonatów oraz stworzyć platformę dla młodych badaczy, dając im możliwość prezentacji swoich badań, analiz i innowacji.

Więcej

Stół w Diuna Office

Niezwykłe wnętrze w Diuna Office zostało zaprojektowane przez Łoskiewicz Studio. Wnętrze jest estetycznie niezwykłe, ale też zaprojektowane zgodnie z założeniami ESG. Znajduje się tam również stół wykonany z płyt Boomplastic. Oczywiście w 100% z plastiku z recyklingu!

Więcej